Kattovit

Kattovit

Kattowit to karma weterynaryjna przeznaczona dla kotów z problemami zdrowotnymi. Została stworzona w oparciu o badania naukowe i stanowi pełnowartościowy pokarm dostosowany do poszczególnych potrzeb zdrowotnych kotów.

Kattovit Urinary – specjalistyczna karma odpowiednia dla kotów, które cierpią z powodu chorób układu moczowego, m.in. FLUTD ( feline lower urinary tract disease) – choroba, która powoduje powstawanie kamieni struwitowych. Aby zapobiegać tej chorobie, karma zawiera mniejszą ilość magnezu – minerału odpowiedzialnego za powstawanie kamieni oraz ma zwiększoną zawartość Dl-metioniny i siarczanu wapnia, które zakwaszają mocz i redukują jego wartość pH. Jest wzbogacona o taurynę – niezbędny w diecie kota aminokwas, który wspomaga serce i wzrok. Jako źródło białka w karmie zastosowano świeże mięso kurczaka i tuńczyka. Karma jest bardzo dobrze przyswajalna i akceptowana przez koty.

Kattovit Gastro – specjalna karma dietetyczna przeznaczona dla kotów z problemami żołądkowo-jelitowymi, czyli cierpiących z powodu wymiotów, niestrawności, biegunki, zaparć, a co za tym idzie – utraty wagi i odwodnienia. Karma zawiera mięso królika, które jest lekkostrawne i łatwo przyswajalne, stanowi idealne źródło białka i energii. Odciąża układ pokarmowy dzięki niskiej zawartości tłuszczu i błonnika oraz kompensuje wszystkie niedobory ze względu na dużą zawartość węglowodanów.  Zawiera dodatek tauryny, a więc korzystnie wpływa na serce i wzrok. Karma ta jest idealna także dla kotów w okresie regeneracji lub będących na specjalnej diecie pooperacyjnej.

Kattovit Renal – specjalistyczna karma dla kotów cierpiących na choroby nerek. Zawiera obniżoną ilość białek pochodzenia zwierzęcego, które może przyczyniać się do niewydolności nerek. Ilość białka w karmie Kattovit jest wystarczająca do pokrycia zapotrzebowania energetycznego, jest wzbogacona o białka pochodzenia niezwierzęcego dla zaspokojenia optymalnej kaloryki. Zawartość cytrynianu potasu oraz zredukowana ilość fosforu i sodu utrzymuje neutralny, mniej kwaśny mocz, co zapobiega powstawaniu kamicy nerkowej. Karma jest odpowiednio zbilansowana, zawiera dodatek tauryny.

Kattovit Sensitive – specjalistyczna karma odpowiednia dla kotów cierpiących na nietolerancje pokarmowe i alergie, które mogą prowadzić do problemów ze skórą, sierścią i układem pokarmowym. Nie zawiera wołowiny, wieprzowiny i zbóż, które mogą być przyczyną alergii. Źródło białka stanowią lekkostrawne mączki drobiowe i rybne oraz suszone jajka, które są bardzo dobrze przyswajalne.  Zapotrzebowanie na węglowodany zaspokaja ryż i kukurydza. Karma jest wzbogacona o taurynę oraz kwasy tłuszczowe Omega-3 poprawiające kondycję skóry i sierści.

Kattovit Diabetes / Weight  – specjalistyczna karma dla kotów z cukrzycą lub nadwagą. Zmniejszona zawartość tłuszczu i składników energetycznych obniża poziom glukozy w krwi. Większa ilość błonnika wpływa na wydłużenie uczucia sytości i na wyrównanie poziomu cukru. Dodatek L-karnityny pomaga zredukować wagę poprzez przemianę tłuszczu w energię. Karma jest odpowiednio wzbogacona o taurynę i wartościowe minerały i witaminy, aby mogła stanowić pełnowartościowy posiłek.