Kuweta dla kota samoczyszcząca

Kuweta dla kota samoczyszcząca

Kuweta dla kota to jeden z najważniejszych elementów kociej wyprawki. Asortyment dostępny zarówno w stacjonarnych sklepach zoologicznych, jak i  na internetowych platformach zajmujących się sprzedażą akcesoriów dla zwierząt pozwala na dopasowanie pojemnika nie tylko do potrzeb kota, ale także do wymogów estetycznych i praktycznych właściciela. Niezależnie od tego, czy jest to mała, duża otwarta, czy zakryta toaleta dla kota, aby współpraca Twoja i Twojego pupila układała się bez strat w wyposażeniu domu musisz dbać o porządek w kuwecie. W dbaniu o czystość tego świętego dla czworonogów miejsca może okazać się pomocna technologia, której wytworem jest samoczyszcząca kuweta dla kota. Poznaj wady oraz zalety tego urządzenia, a przede wszystkim dowiedz  się jak działa i jakie modele masz do wyboru. W końcu Ty i Twój mruczący przyjaciel zasługujecie na to co najlepsze! 

Nikt z nas nie przepada za mozolnym wygrzebywaniem odchodów ze żwirku za pomocą plastikowej łopatki. Po pierwsze sporo przy tym bałaganu, pod drugie wrażenia zapachowe związane ze sprzątaniem kociej toalety nie należą do tych najprzyjemniejszych. Dlatego właśnie powstała elektroniczna kuweta samoczyszcząca. Opinie na temat tego wynalazku są jednak mocno podzielone.

Działanie produktu oparte jest na specjalnym czujniku- samoczyszcząca kuweta wie dokładnie kiedy i ile razy dziennie Twój pupil załatwia w niej swoje potrzeby. Zaraz po tym jak zwierzę opuści pojemnik system uruchamia specjalne szczotki, które zmiatają zbrylone odchody. Urządzenie zaprogramować można zgodnie z potrzebami zwierzaka. Nieczystości zagrabione przez machinę lądują w specjalnym pojemniku wyściełanym jednorazowym woreczkiem zamontowanym na dnie kuwety i tam oczekują na opróżnienie schowka na odchody. Zgodnie z zaleceniami producentów kieszeń, w którą wyposażona została samoczyszcząca się kuweta opróżniać trzeba co najmniej raz w tygodniu, po pierwsze, aby uniknąć przepełnienia pojemnika, po drugie aby nie dopuścić do wydostania się z niej nieprzyjemnego zapachu.

 Skoro wiemy już jak działa to innowacyjne urządzenie przejdźmy do jego zalet. Kuweta samoczyszcząca pozwoli Ci oszczędzić czas i nerwy poświęcone dbaniu o czystość kociej toalety, niemal natychmiast niwelując zanieczyszczenia, a co za tym idzie przykry zapach. Doskonale sprawdza się w trakcie dłuższej nieobecności właściciela zmniejszając ryzyko tego, że sfrustrowany nieporządkiem kot wybierze sobie inne miejsce do załatwiania swoich potrzeb fizjologicznych. Wynalazek pozwala także uniknąć lub zminimalizować ilość wydostającego się poza pojemnik żwirku. Za wadę rozwiązania jakim jest kuweta samoczyszcząca dla kota można uznać możliwość nieodpowiedniego zaprogramowania urządzenia. Jeśli właściciel źle ustawi czas uruchamiania grabi, urządzenie może włączyć się kiedy kot będzie jeszcze w środku, albo co gorsza w trakcie siku, czy robienia kupy. Taka sytuacja z kolei może niekorzystnie odbić się na wrażliwej psychice zwierzęcia powodując lęk przed oddawaniem potrzeb w miejscu do tego przeznaczonym. Zatem, aby uniknąć problemów behawioralnych warto dokładnie zapoznać się z instrukcją obsługi. Trzeba pamiętać także o tym, że automatyczna kuweta samoczyszcząca jest o wiele droższa od standardowych pojemników na odchody pupila. Choć jak wszyscy wiemy, czasem czas i komfort bywa droższy od pieniędzy.