Zabawy z kotem

Zabawy z kotem w domu niemal niczym nie przypominają standardowego psiego aportowania. Radosne przenoszenie piłeczek, czy freasby nie jest domeną domowych drapieżników. Nie znaczy to jednak, że zabawa nie jest istotnym elementem życia tych uroczych czworonogów. Koty poprzez rozrywkę uczą się oraz trenują swój refleks, stając się coraz lepszymi łowcami. Potrafią bawić się niemal wszystkim, bez udziału, a ich figle bardzo często przypominają polowanie.

To, że koty potrafią organizować sobie czas samodzielnie nie oznacza, że nie potrzebują do tego akcesoriów i twojej pomocy. Każdy troskliwy koci rodzic powinien od czasu do czasu włączyć się w życie pupila, niezależnie od jego wieku. Czynny udział opiekuna w zabawach kocięcia pozwoli na rozwijanie zdolności malca, rozładowanie nadmiaru energii zgromadzonych w wątłym ciałku oraz przyczyni się do wytworzenia więzi pomiędzy pupilem, a właścicielem. Dzięki wspólnie spędzonym chwilom związek ten będzie oparty na zaufaniu i miłości. 

Zabawy potrzebują także dorosłe koty, szczególnie te po zabiegu sterylizacji. Zdarza się, że po operacji zarówno samce, jak i samice tracą zapał do zabawy, energię do życia i stają się wyraźnie osowiałe. Świetną radą na depresje pupila mogą okazać się akcesoria pozwalające na kreatywne zabawy z kotem w postaci wędek z piórkami, czy nakręcanych myszek.

Interaktywne produkty dla zwierząt np. laser do zabawy z kotem pełnią jeszcze jedną istotną funkcję. Mianowicie pozwalają na zachowanie odpowiedniej wagi ciała, szczególnie jeśli mowa o zwierzętach niewychodzących z domu. Codzienna nawet kilkunastominutowa gonitwa za światełkiem latarki pozwala na utratę zbędnych kilogramów, a co za tym idzie wydłuża życie Twojego ukochanego czworonoga. 

Pomysłem na fajne spędzanie czasu z pupilem jest także zakup dostępnej w ofercie sklepów z akcesoriami dla zwierząt produktu, jakim jest rękawica do zabawy z kotem. Niezależnie od tego z czego została wykonana. Po pierwsze dzięki wydłużonym palcom lub grubemu materiałowi skutecznie chroni ona dłonie przed kontaktem z ostrymi pazurkami pupila, po drugie wyposażona w specjalne wypustki pozwala na pielęgnację sierści zwierzęcia i pozbycie się jej nadmiaru. Kot poddając się Twoim pieszczotom nawet nie zauważy, że właśnie jest szczotkowany. Na rynku dostępne są także rękawice przeznaczone tylko do zabawy ze zwierzakiem w wielu kolorach oraz wersjach. Najczęściej na końcu palców zamocowane mają piórka, maskotki, czy kuleczki lub wędki, które właściciel wprawia w ruch za pomocą mięśni dłoni. 

Oprócz standardowych zabawek dla zwierząt lub tych o walorach edukacyjnych właściciele czworonogów mogą zafundować im nieco rozrywki w postaci pobudzających maskotek, piłeczek, czy poduszeczek z kocimiętką w środku. Prawdę mówiąc mało, który domowy drapieżnik potrafi oprzeć się urokowi tej rośliny, która swoim zapachem przywodzi na myśl ich naturalne feromony. Trzeba jednak pamiętać, że akcesoria z kocimiętką nie nadają się dla zwierząt ze skłonnościami do agresji- w szczególności nie wykastrowanych kocurów.