Kuweta w szafce – czy to dobre rozwiązanie?

Kuweta w szafce – czy to dobre rozwiązanie?

Odkryta, czy zadaszona? W łazience, na przedpokoju? Schowana w szafce, a może na widoku? Gdzie umieścić kuwetę dla kota, aby nie straszyła gości i nie psuła atmosfery? To kilka z wielu pytań jakie zadają sobie przyszli i świeżo upieczeni opiekunowie. Istotną rolę w tej kwestii pełni samo miejsce, w którym nasz kot chadzać ma za potrzebą. I o tym jak znaleźć odpowiednie miejsce na kuwetę  i dlaczego warto przemyśleć rozwiązanie jakim jest  specjalna szafka porozmawiamy już dziś.

Najważniejsza lokalizacja

Niezależnie od wieku, pokaźności zasobów energii, czy rozmiarów koty lubią spokój i intymność. Nie inaczej jest w kwestii załatwiania potrzeb fizjologicznych. Miejsce gdzie powstanie kocia toaleta oddalone mus być od hałaśliwych zdobyczy technologii i wzroku wścibskich domowników. Najczęściej jest to łazienka lub przedpokój. W związku z tym, że prywatność i komfort kota, często nie do końca idzie w parze z estetyką wystroju wnętrza, idealnym rozwiązaniem dla właścicieli czworonogów jest kuweta schowana w szafce pod zlewem

Mebel ten pozwoli zamaskować mało estetyczny koci kibelek. Sprawi, że ostatnia skaza na twoim zmyśle dekoratora zniknie, wtapiając się w tło. Problemu nie będą miały z nią koty, które wcześniej załatwiały się w zamkniętej kuwecie. Nie oznacza to jednak, że te korzystające z otwartych nie pokochają tego stylowego rozwiązania. We wnętrzu szafki milusińscy odnajdą spokój i poczucie bezpieczeństwa, bez konieczności dzielenia się jedną z najbardziej intymnych czynności z ludzkimi członkami waszego wesołego stada.

Trzymaj żwirek w ryzach

Kolejną kwestią jest chroboczący pod nogami żwirek, który niczym cień roznosi się za tobą i twoim kotem po domu. Brudzi skarpety i buty, niekiedy boleśnie raniąc stopy. Jest uciążliwy, denerwujący i niehigieniczny. Dzięki kuwecie schowanej w szafce ograniczysz ilość nieczystości roznoszonych przez kota po domu. Po prostu zostawi on swoje sprawy, we własnej toalecie. Żwirek nawet jeśli wydostanie się poza kuwetę, nie opuści wnętrza szafki.

Dodatkowym atutem szafki na kuwetę, jest przestrzeń, którą zagospodarować możesz na schowanie wszystkich akcesoriów do sprzątania kuwety. Z powodzeniem zmieści się w niej łopatka, butelka z płynem do czyszczenia, może nawet wór ze żwirkiem.

Odpowiednio wkomponowana w przestrzeń może pełnić funkcję siedziska lub półki na kosmetyki, czy inne łazienkowe gadżety. Drewniana budka dla kota posłużyć może również tobie. Oczywiście przy zachowaniu odpowiedniej ostrożności i szacunku do tego owianego złą sławą, aczkolwiek świętego dla pupila miejsca.

Dla dobra twojego ulubieńca i swojego musisz pamiętać, aby zarówno sam pojemnik jak i szafkę na kuwetę utrzymywać w czystości. Koty kochają swoich właścicieli, ale potrafią niezadowolenie wyrażać przykrymi niespodziankami pozostawionymi poza wyznaczonym na siku i to drugie miejscem. Samą kuwetę czyścić trzeba 2 razy dziennie. Gruntowna wymiana żwirku i porządki w półce powinny odbywać się co najmniej raz w tygodniu.