Zalety zamykanej kuwety dla kota

Zalety zamykanej kuwety dla kota

Koty są drapieżnikami, ale to nie znaczy, że nie mają swoich naturalnych wrogów. Te, które pałętają się po ulicach oraz te, które wylegują się na kanapie, po swoich dzikich przodkach odziedziczyły zwyczaj ukrywania własnych odchodów. Do sprawnego kamuflażu służą im ściśle ustalone rewiry. Wielu właścicieli kotów decyduje się na zaopatrzenie swojego pupila z zamykaną kuwetę. Jakie są zalety takiego rozwiązania i jak dobrać tę najlepszą? Odpowiedź znajdziecie poniżej.

Twój kot marzy o spokoju, ty o ładnym mieszkaniu

Pierwszą z zalet zakrytej kuwety dla kota będzie pewna doza intymności i spokoju w trakcie załatwiania potrzeb. Dla kota każdy wypad do toalety oznacza chwilowa bezbronność. Dlatego właśnie kuweta powinna być miejscem bezpiecznym, z którego domowy drapieżnik kontrolować będzie mógł otoczenie. Są dobrym rozwiązaniem w przypadku zwierząt po przejściach.

Nie oszukujmy się kocia toaleta nie jest raczej ozdobą domu- kawa na ławę, kupa na żwirku, zawsze kiedy przychodzą goście…Zasłonięte kuwety są o wiele bardziej estetyczne niż, otwarte pojemniki. Wyglądają jak niewielkie domki i mogą być dopasowane kolorystycznie do wystroju twojej łazienki czy przedpokoju. Zanim posprzątasz nikt nie zorientuje się, że coś jest nie tak.

Zamykana kuweta dla kota pozwoli ci także dłużej utrzymać czystość w mieszkaniu. Zabudowane ściany kociego mebla nie pozwolą na rozprzestrzenianie się żwirku na zewnątrz podczas zakopywania odchodów. Dość z chrupiącym pod nogami kulkami silikonu i rozmazującym się na podłodze drobinkami gliny!

Uciec przed światem, choćby na siku

Zamknięta kuweta sprawdza się w przypadku posiadaczy psów łasych na odchody swojego współlokatora-szczególnie w okresie szczenięcym. Które psie dziecko w końcu nie wytaplało się w kupie? Jest także dobrym rozwiązaniem, gdy w domu mieszkają ciekawskie, ludzkie maluchy.

Najlepsza kuweta dla kota to obszerna kuweta. Musi dawać mu poczucie nieskrępowania i swobody ruchów. Jeśli zwierzak będzie miał za mało miejsca bez problemu znajdzie sobie inną dogodną dla siebie lokalizację na terenie waszej rezydencji. Jeśli chcesz oszczędzić swoją szafę, świeże pranie, czy kanapę lepiej nie żałuj mu przestrzeni.

Solidny materiał, gwarancja jakości i komfortu

Aby twój pupil był bezpieczny kuweta musi być wykonana z nietoksycznego i solidnego tworzywa. Będzie to dodatkowy atut w trakcie dbania o czystość kociej toalety. Kuweta łatwa do umycia to najlepszy przyjaciel każdej kociej mamy i każdego kociego taty. Jej powierzchnia powinna być zatem gładka. Zamykane kuwety są skonstruowane z kilku części, które umożliwiają dokładne umycie pojemnika. To, że składają się one z kilku elementów stanowi atut w przypadku przyzwyczajania kota do nowej kuwety. Kolejne części zabudowy pojemnika można dokładać w miarę jak pupil oswobodzi się z poprzednimi.

Bo porządek musi być

Właśnie…to, że problem zniknął stopniowo z zasięgu wzroku z nie zwalnia cię z obowiązków dbania o czystość kociej kuwety. Żaden szanujący się mruczek nie będzie korzystał z brudnej toalety. Z uwagi na to ,że sam po sobie nie posprząta poszuka innego zacisznego miejsca, wśród waszych rzeczy.

Wybór kuwety powinien zależeć przede wszystkim od indywidualnych cech fizycznych oraz charakteru kota. Zamykane kuwety z wysokim wejściem lub te odkryte z wysokimi ściankami nie będą nadawać się dla kotów małych lub schorowanych świetnie sprawdzą się w przypadku tych  ceniących sobie spokój i prywatność.