Rodzaje misek dla kotów

Rodzaje misek dla kotów

Jest wiele różnych rodzaj misek dla kotów. Dlatego wybór najlepszej wydaje się być stosunkowo trudny, wszak nie należy kupować pierwszej lepszej i bez namysłu, lecz wybrać taką, która będzie idealna dla danego pupila, gdyż każdy zwierzak jest inny. Zatem jakie rodzaje misek dla kotów można znaleźć w sklepach?

Miski ceramiczne- zawsze dobry wybór

Na samym początku musimy wspomnieć o miskach ceramicznych, które wydają się być jednym z najlepszych wyborów i to niezależnie od zwierzęcia. Przede wszystkim są stosunkowo ciężkie, dzięki temu nie będą przesuwać się po podłodze, gdy zwierzę je. Ale ich duża zaletą jest też to, że nie reagują z żadnym pokarmem, przez co nie powodują reakcji alergicznych u zwierzęcia. Swoją drogą mogą być myte w zmywarce. Opiekunów kotów pewnie zadowoli fakt, że dobrze się prezentują i występują w wielu przeróżnych wariantach. Oczywiście mają też wady, a dokładnie jedną wadę, czyli łatwo je potłuc, wystarczy tylko wypuścić je z rąk, ale jeżeli zachowa się ostrożność to do tego nie dojdzie.

Miski ze stali nierdzewnej- nie dla alergików

Wiele kotów jest alergikami, bądź ma problemy trawienne i w ich przypadku nie należy decydować się na miski metalowe, a dokładnie ze stali nierdzewnej, które mogą kolidować z pokarmem powodując reakcje alergiczne. Jednak jeżeli wasz kot do alergików nie należy to miski z tego materiału mogą sprawdzić się wręcz idealnie. Otóż są stosunkowo lekkie, ale nie za lekkie. Ich estetyka jest nowoczesna, ale największą zaletą jest trwałość. Otóż dzięki wykonaniu ze stali nierdzewnej nie ulegają korozji, a przy tym są odporne na uszkodzenia mechaniczne. Nie widać na nich rys czy innych uszkodzeń oraz można je myć w zmywarce. Także ich cena jest korzystna.

Miski z tworzywa sztucznego- czy warto je wybrać?

Dostępne są też miski z tworzywa sztucznego, które także mają swoich zwolenników. Otóż ich największą zaletą jest niska cena. Ale jednak na plastiku mogą znajdować się cząsteczki nano tego materiału, których spożywanie jest bardzo szkodliwe. Dlatego też takie miski należy często wymieniać. Jednak mogą sprawdzić się w kilku sytuacjach, a mianowicie, gdy wybieracie się na spacer z kotem i zabieracie wodę. Jednak raczej do codziennego użytkowania nie są najlepszym wyborem, tym bardziej, że z powodu ich lekkości bardzo łatwo przesuwają się po podłodze, gdy zwierzę je, co stanowi dla niego na pewno utrudnienie, a przy tym was czeka sporo sprzątania, szczególnie gdy kot postanowi się jeszcze miską pobawić. Oczywiście można znaleźć także miski dla kotów, które za szybko jedzą. W tym przypadku mamy na myśli miski spowalniające jedzenie, jednak one najlepiej sprawdzają się do suchego pokarmu, ale można w nich umieścić też smaczki, dzięki temu kot dodatkowo będzie mógł się pobawić wyciągając jedzenie