Najlepsze transportery dla kotów

Najlepsze transportery dla kotów

Koty to zwierzęta domowe, które lubią spędzać czas w mieszkaniu. Jednak przychodzi taki moment, gdy muszą je opuścić, np. z powodu wizyty u weterynarza. W takich wypadkach potrzebują odpowiedniego transportera, który zapewni im komfort i bezpieczeństwo. Jakie są jednak najlepsze transportery dla kotów?

Torba tekstylna

To najłatwiejsza, a zarazem najtańsza opcja. Taki transporter wykonany jest z wytrzymałej tkaniny syntetycznej, a na spodzie ma gęsty podkład. W dodatku bezpieczeństwo kota zapewnione jest dzięki otworom rewizyjnym lub wentylacyjnym. Taka torba świetnie sprawdzi się w przypadku krótkich transportów, ale nie nadaje się w dłuższe trasy. Trzeba też pamiętać, że nie sprawdzi się przy agresywnych kotach, które mogłyby ją po prostu rozerwać pazurami.

Plecak

Plecak dla kota jest podobny do torby, ale z reguły wykonany z gęstszego materiału. To zapewnia jego większą wytrzymałość. W dodatku jest bardziej komfortowy dla właściciela, ponieważ ma dwa duże paski na ramię do noszenia na plecach. Jednak plecak może być niewygodny dla naszego futrzaka, więc sprawdzi się raczej w czasie krótkich wycieczek. Najpopularniejsze plecaki to te z kulistym plastikowym okienkiem na pysk kota.

Plastikowy nośnik

Plastikowy nośnik to jeden z najbardziej popularnych transporterów. Jest z reguły sztywna szuflada kratowa z uchwytem, która ma otwierane drzwiczki. Podwójna konstrukcja znacznie ułatwia czyszczenie, a taki transporter świetnie sprawdzi się w każdej trasie. Jedynie nie warto go wybierać na zwykłe spacery.

Wózek transportowy

Wózek transportowy wyglądu przypominają zwykłe walizki: są również wyposażone w kółka i teleskopowy uchwyt. Taki wózek nie jest zbyt wygodny w codziennym użytkowaniu. Jego przeznaczenie to właśnie dalekie podróże, np. loty. Dostępne są jednak modele z odpinaną główną częścią. Można ją wówczas wykorzystać jako plecak lub torbę.