Purizon karma dla kota

Purizon karma dla kota

Karma, jaką najchętniej widzielibyśmy w misce Naszego kota, powinna być karmą mięsną, bez dodatków zbożowych, ale dostarczającą pupilowi wystarczającą ilość składników, do odpowiedniego trawienia. Dlatego mile widziane są warzywa, owoce oraz zioła. Warto zainteresować się różnymi wariantami karm firmy Purizon.

Karmy dla kotów Purizon są dostępne dla wszystkich kotów: małych, dorosłych, starych, chorych, czy uczulonych. Występują w formie suchej i mokrej a także jako przysmaki.

Bez wątpienia suche karmy dla kota są bardzo wygodną formą karmienia. Nie tylko ze względu na łatwość podawania, ale również zważywszy na bogatą zawartość składników odżywczych, mineralnych, białka oraz tłuszczy. Sucha karma jest podstawą diety, fundamentem do zdrowia Twojego kota. Twarde i chrupkie kawałki czyszczą zęby i masują dziąsła usuwając w ten sposób wszelkie zanieczyszczenia. Karmy suche Purizon nadają się zarówno dla kociąt jak i dla kotów starszych, należy jedynie dobrać pokarm pod indywidualne potrzeby kota. Koniecznie trzeba pamiętać, że ze względu na małą wilgotność karm suchych, kot cały czas powinien mieć dostęp do świeżej wody.

Karma dla kotów Purizon to zrównoważone i naturalne pożywienie dla kotów wszystkich ras. Zawiera 70% mięsa lub ryby, w jej skład wchodzi świeże mięso lub świeżo łowiona ryba oraz inne, pożywne składniki typu olej z łososia, warzywa, owoce, czy zioła. Karma Purizon produkowana jest w zupełności bez dodatku zbóż, a do jej produkcji wykorzystano surowce najwyższej jakości.

Program żywienia Purizon ma na celu dostarczyć do organizmu łakomczucha niezbędne do życia witaminy i minerały, wspomagając przy tym zdrowie i witalność kota. Staranny proces produkcji karmy dla kota Purizon pozwolił zachować wartościowe składniki i doskonały smak.

Przykładowy, w skrócie, opis z opakowania karmy Purizon:

 • 70 % wyselekcjonowanych ryb i mięsa
 • 30 % owoców, warzyw i ziół
 • 0 % zbóż
 • 44 % białek
 • wysoka zawartość wartościowych kwasów tłuszczowych Omega 3 i Omega 6
 • staranny proces produkcji
 • bez sztucznych konserwantów, wypełniaczy, barwników
 • nie zawiera laktozy ani glutenu

Zboża to źródło energii i białek, ale dla nas ludzi. Miejmy, więc na uwadze, że koty nie powinny jeść zbóż. Ich żołądek nie jest przystosowany do trawienia dużej ilości tego składnika. Według weterynarzy zjadanie przez koty zbyt dużej ilości zbóż może doprowadzić do problemów zdrowotnych, nadwagi i następstw klinicznych. Producenci karmy Purizon zrezygnowali z dodawania zbóż do swoich karm. Zdrową alternatywa, lepiej przyswajalną przez koty, są warzywa i owoce, dlatego zamiast zbóż i ryżu do produkcji karm Purizon wykorzystano warzywa i owoce, które są kluczem do zdrowia i witalności kota.

Koty żyjące w środowisku naturalnym lub te, które wypuszczamy do ogródka, instynktownie jedzą trawę i rośliny, które mają pozytywny wpływ na ich zdrowie i samopoczucie. Z tego względu karma Purizon posiada w swoim składzie wyselekcjonowane zioła, takie jak:

 • nasiona babki, bogate w błonnik rozpuszczalny, który stabilizuje poziom cukru we krwi i usprawnia procesy trawienne,
 • lucernę, będącą naturalnym źródłem wapnia, wzmacniając kości i zęby kota,
 • korzeń kurkumy bogaty w przeciwutleniacze, ma właściwości przeciwzapalne.

Ważnym składnikiem karmy Purizon jest tauryna, substancja niezbędna dla zdrowia kotów, którego organizm nie jest w stanie wytworzyć w takiej ilości, by pokryć zapotrzebowanie. Tauryna pozytywnie wpływa przede wszystkim na funkcjonowanie serca i wzroku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *