Royal Canin Gastro Intestinal

Royal Canin Gastro Intestinal

Odpowiednia i zbilansowana dieta jest kluczem do długiego i szczęśliwego życia. Skoro sami zwracamy coraz większa uwagę na to  jakie wartości odżywcze zawierają produkty spożywcze, a na znaczeniu zyskuje również skład i sposób przetworzenia żywności, pora pomyśleć nad odpowiednią karmą dla kota. Wydaje Ci się, że Twój pupil odżywia się dobrze, ponieważ serwujesz mu wcale nie tanią karmę z reklamy? Możesz się mylić. Sprawdź jakie są cechy dobrej karmy dla kota.

Koty przede wszystkim powinny jeść mięso. Nie naturalnymi składnikami dla ich diety są białka i produkty pochodzenia roślinnego. Mali, domowi drapieżnicy w rzeczywistości są bezwzględnymi mięsożercami. Nie oznacza to, że nie mogą spożywać niektórych warzyw w ogóle. Koty mają styczność z produktami matki ziemi w postaci warzywa a nawet owoców, podczas gdy trawią swoja ofiarę wraz z zawartością żołądka. Jarzyny, warzywa oraz zboża nie mogą jednak stanowić podstawy diety kota. Tym uroczym zwierzakom raczej daleko do wegetarian, a co dopiero do wegan.

Odpowiednia karma dla kota na pierwszym miejscu w składzie powinna mieć mięso. Trzeba pamiętać o tym, że w trakcie kompletowania kociej wyprawki, nie należy kierować się tylko i wyłącznie chwytami marketingowymi. Prawdziwą wartość pokarmu ukazuje etykieta ze składem z tyłu opakowania. Kolejność wymienionych na puszcze, saszetce, czy pudełku nie jest przypadkowa.

Przykładem karmy z dużą ilością mięsa i zrównoważoną ilością bezpiecznych dla  kota warzyw może być seria  produktów Royal Canin Gastro Intestinal. Karmy dla kotów z tej linii mają wyważony skład, uzależniony od potrzeb kotów w każdym wieku i są dopasowane do kotów z przewlekłymi problemami gastrycznymi, takimi jak alergie pokarmowe, biegunka, czy częste niestrawności. W przypadku posiłków Royal Canin Gastro Intestinal  puszka składa się z ponad 30% czystego mięsa.

Zaraz po mięsie na etykiecie powinny plasować się witaminy i minerały. Prawda jest taka, że im bardziej producent przykłada się do ich wymieniania i opisywania tym lepiej.  Jedzenie dla kota Royal Canin Gastro Intestinal Cat zawiera mnóstwo substancji odżywczych wspomagających dobrą pracę organizmu pupila.  Istotnym składnikiem obecnym w kocich karmach jest zawartość tauryny- aminokwasu odpowiadającego za dobrą  pracę kociego serca, narządu wzroku, układu odpornościowego oraz mechanizmów odpowiedzialnych za przyswajanie substancji odżywczych z jedzenia. Ilość tej niezbędnej do zachowania zdrowia ukochanego, wąsatego  pupila substancji w karmie uwzględniona powinna być w dodatkach właśnie.

Skład karmy dla kota  trzeba także sprawdzić pod kątem analitycznym. Warto wybadać ile białka, węglowodanów, tłuszczu i wody dostarcza jedna porcja, cała paczka, czy puszka posiłku. Tak jak wspomnieliśmy powyżej, ważne jest aby karma zawiera wysoką ilość białek, lecz w przeważającej ilości tych pochodzenia zwierzęcego. Są one odpowiedzialne za prawidłowe funkcjonowanie mięśni, szczególnie u kotów w fazie rozwoju. Dla kotów młodych o dużym zapotrzebowaniu budulcowym oraz wrażliwymi jelitami przeznaczona jest karma Royal Canin Gastro Intestinal Junior.

 Tłuszcz powinien znajdować się w niej w dawce dostosowanej  w zależności od potrzeb energetycznych kota. Przykładem karmy przeznaczonej dla kotów z nadwagą lub niskim zapotrzebowaniem kalorycznym ze względu na wiek jest Royal Canin Gastro Intestinal Low Fat. W składzie karmy na pierwszym miejscu jest mięso, a mimo to ilość tłuszcz stanowi jedynie niewielki procent całego składu. Zaledwie 0,04 %kwasów Omega 3 i 0,35 % nienasyconych kwasów tłuszczowych- to dawka wystarczająca kotom o niskim zapotrzebowaniu kalorycznym, bez obaw o pojawienie się zbędnych kg. 

Linie produktów Royal Canin