Śpiwór dla kota?

Śpiwór dla kota?

Właściciele kotów często zastanawiają się, które legowisko dla kota wybrać.  W sklepach zoologicznych możemy ich znaleźć bardzo dużo. Czym kierować się przy wyborze? Przede wszystkim upodobaniami naszego kota – musimy go trochę poobserwować, aby sprawdzić w jaki sposób najbardziej lubi odpoczywać. Czy zakopuje się pod kocem lub kołdrą? Czy lubi spać na parapecie lub kaloryferze? Każdy kot ma swoje nawyki związane ze spaniem i odpoczynkiem i nie warto mu ich zmieniać – najlepiej jest dopasować legowisko indywidualnie do jego potrzeb tak, aby był zadowolony i chętnie z niego korzystał.

Wśród legowisk znajdziemy śpiwory dla kota – zazwyczaj miękkie, pluszowe kryjówki, wyglądem przypominające tunel, który ma wejście tylko z jednej strony. Bardzo dobrze sprawdzą się dla kotów, które lubią leżeć w łóżku pod kocem – swoją formą śpiwór przypomina zakopywanie się pod ciepłym okryciem. Są to niezwykle ciepłe i przytulne legowiska – a jak dobrze wiemy, każdy kot lubi ciepło, szczególnie w chłodne zimowe wieczory. Skutecznie ogrzewają koty, dając im poczucie relaksu i komfortu. Śpiwory są świetną kryjówką do schowania się, zapewniając kotu bezpieczny azyl, jego własne, małe królestwo. Cechują się też niezwykłą wygodą – dzięki temu, że są bardzo miękkie umożliwiają kotu zwinięcie się w kłębek i spokojne zaśnięcie w otulającym pluszu. Wielką zaletą śpiworów jest również to, że możemy je umieścić w każdym miejscu – nie są za duże, nie potrzebują specjalnych warunków przestrzennych – będą odpowiednie do każdego miejsca, w którym lubi odpoczywać nasz kot. Dając kotu śpiwór, zapewnimy mu spokojny i wygodny odpoczynek, a nam przyniesie to dodatkową korzyść – wszystkie kłaczki podczas spania będą zbierać się w jednym miejscu, a nie na naszych fotelach, kanapach itp., co bardzo ułatwi nam sprzątanie.

Na szczególna uwagę zasługują poniższe legowiska – śpiwory:

Śpiwór dla kota Simon’s Cat – jest przytulne i miękkie, więc będzie idealne do wygodnego odpoczynku, wylegiwania się i spania. Dodatkowo, poszewka wydaje szeleszczący odgłos, co zachęci kota do zabawy. Jest bardzo ładne – szare z uroczym wzorem przedstawiającym komiksowe koty.

Śpiwór dla kota Trixie Jasira – jest bardzo miękkie i wykonane z pluszu, a więc Twój kot je od razu pokocha. W środku jest kremowe, a na zewnętrznej czarnej tkaninie odznaczają się beżowe kocie łapki, także od razu widać, że jest to legowisko przeznaczone specjalnie dla kota. Jest bardzo miłe w dotyku, zapewni kotu przyjemne chwile odpoczynku.

Z całą pewnością możemy polecić wybór śpiwora jako legowiska dla kota. Jego kryta forma sprawi, że kot będzie miał swój azyl, w którym będzie mógł się schować, aby poczuć się bezpiecznie. Miękkie, pluszowe wykonanie zapewni kotu ciepłe i przytulne miejsce, w którym zawsze będzie mógł się ogrzać. Twój kot na pewno będzie zadowolony!