Tabletki na odrobaczenie kota – gdzie kupić?

Tabletki na odrobaczenie kota – gdzie kupić?

Dbając o naszego pupila, nie możemy zapominać, iż koty są zwierzętami bardzo podatnymi na robaki i pasożyty, które wywołują wiele chorób, często bardzo poważnych Tym samym powinniśmy pamiętać o regularnym odrobaczaniu kota, aby w pełni zadbać o jego zdrowie. Profilaktyka ta jest naprawdę niezbędna, jeżeli chcesz utrzymywać swojego kota w dobrej kondycji fizycznej. Warto pamiętać, że domowe mruczki, nie wychodzące w ogóle na zewnątrz, również są zagrożone powyższym.

Pierwsze odrobaczenie, zalecane jest u małych kotów pomiędzy 3, a 4 tygodniem ich życia. Taka kuracja powinna być cyklicznie powtarzana, co dwa tygodnie, aż do 4 miesiąca życia kota. Zaleca się odrobaczanie kotów w powyższych okresach, ponieważ małe koty są bardzo narażane na różnego rodzaju pasożyty, z uwagi na brak wypracowanej jeszcze odporności. Z kolei koty dorosłe muszą być odrobaczane co najmniej cztery razy do roku. W tym celu musisz udać się ze swoim pupilem do weterynarza. Lekarz podejmie decyzję w jaki sposób odrobaczyć twojego pupila. Można to zrobić albo za pomocą różnych preparatów, jednoskładnikowych lub wieloskładnikowych. Forma tych preparatów również jest różna, może mieć formę tabletek, pasty, żelu bądź kropli. Możliwy jest również najbardziej klasyczny zastrzyk przeciwko robakom.
Bardzo często wykorzystywaną formą odrobaczania są właśnie tabletki, które można kupić w każdym stacjonarnym oraz internetowym sklepie zoologicznym. Nie ma żadnego problemu z wyborem takich tabletek oraz ich dostępnością.

Bardziej problematyczną kwestią może okazać się zmuszenie swojego pupila do spożycia takiej tabletki. Dobrym sposobem wydaje się przemycenie pastylki w pokarmie. Taką tabletkę można rozkruszyć za pomocą łyżeczki i zmieszać z kocią karmą, najlepiej mokrą. Jednak, co bardziej przebiegłe mruczki mogą wyczuć tabletkę i odmówić spożycia zawartości miski. Bardziej drastyczny sposób polega na włożeniu tabletki do pyszczka kota, a następnie przytrzymaniu go, dopóki kot nie połknie tabletki. Jeżeli nie przytrzymasz kota, dopóki nie będziesz miał pewności, że tabletka została połknięta, możesz mieć pewność, że wypluje ją, przy najbliższej okazji. Jednocześnie pamiętaj, że jeśli kot po połknięciu tabletki, w krótkim czasie zwymiotuje – to bardzo niedobrze. Oznacza to, że tabletka nie przyjęła się i w efekcie kot nie został poddany zabiegowi odrobaczenia. W takim wypadku konieczna będzie wizyta u weterynarza, który w inny sposób będzie musiał odrobaczyć kota.

Opiekun kota nie może zapominać o regularnym odrobaczaniu swojego pupila. Jest to kwestia niezwykle istotna, od której w głównej mierze zależy zdrowie naszego pupila. Warto pamiętać, że koty są bardzo podatne na robaki i pasożyty. Jeżeli zaniedbasz powyższe, może się okazać, że twój kot będzie miał przez to poważne problemy ze zdrowiem. Zwłaszcza, że tabletki na odrobaczanie można kupić w każdym sklepie zoologicznym, a z ich dostępnością nie ma żadnego problemu. Istnieją także krople na odrobaczanie kota.