Tigerino Special Care – Active Carbon

Tigerino Special Care – Active Carbon

Każdy właściciel kota wie, że poszukiwanie odpowiedniego żwirku może być bardzo długim i żmudnym procesem. Żwirek często nie zbryla się tak, jak tego oczekujemy albo nie wiąże odpowiednio nieprzyjemnych zapachów, a więc musimy go wymieniać bardzo często i wydawać na niego duże kwoty. Przykleja się  do łapek kota i roznosi po całym pomieszczeniu. A w dodatku często bardzo mocno się kurzy, co jest przyczyną występowania u nas reakcji alergicznych, a czyszczenie kuwety staje się smutnym obowiązkiem.

Jak więc skutecznie wybrać dobry żwirek tak, aby był on dostosowany do wszystkich naszych potrzeb i w dodatku akceptowany przez naszego kota?  Na pomoc przychodzi producent Tigerino, który ma w ofercie tradycje żwirki cieszące się dobrą opinią, ale jakby tego jeszcze było mało, stworzył innowacyjny Tigerino Special Care żwirek dla kota, który zachwyca swoją nowoczesną formułą.

Tigerino Special Care – Active Carbon

Jest to innowacyjny, bardzo skuteczny żwirek dla kota z węglem aktywnym. Węgiel aktywny jest w 100% naturalny, wykonany z łupin orzecha kokosowego, który jest surowcem odnawialnym, charakteryzującym się wysoką porowatością i bardzo dużą powierzchnią wewnętrzną. Jeden gram węgla aktywnego to aż około 1000 metrów kwadratowych powierzchni! Dzięki temu nieprzyjemne zapachy są bardzo dobrze wiązane i niwelowane, więc atmosfera w pomieszczeniu nie jest zepsuta przez woń wydobywającą się z kuwety. Granulat jest wykonany w całości z naturalnej gliny, która zapewnia wyjątkową chłonność płynów i tworzy bardzo trwałe i płaskie grudki. Ziarenka są drobne, a więc delikatne dla kocich łapek i nie kleją się, więc kot nie roznosi ich po całym mieszkaniu. Żwirek jest odpowiedni dla alergików – poziom pylenia to tylko 1%. Żwirek Active Carbon ma delikatny i przyjemny zapach dziecięcego pudru. Dzięki niezwykle szybkiemu wiązaniu płynów, pozostały granulat jest utrzymany w czystości. Regularna wymiana zbrylonych grudek zapewnia czystość w kuwecie oraz dużą wydajność żwirku. Jest wyprodukowany w Niemczech,  a to gwarantuje nam bardzo dobrą jakość produktu.

Oprócz żwirku z węglem aktywnym Tigerino ma w ofercie jeszcze jeden zasługujący na uwagę żwirek:

Tigerino Special Care – White Grain

Lśniąco biały i bardzo higieniczny żwirek dla kota z systemem „Blue-Signal”, którego działanie polega na tym, że ziarna sygnalizujące zawarte w żwirku zmieniają kolor podczas kontaktu z płynami – z niebieskiego na ciemnogranatowy. Dzięki temu są bardziej widoczne i ułatwiają sprzątanie kuwety, a jednocześnie zwiększają wydajność żwirku. Należy jedynie regularnie wymieniać zbrylone grudki, ponieważ cała reszta pozostaje sucha i czysta. Drobny granulat jest wyprodukowany w 100% z naturalnej gliny, która gwarantuje bardzo szybkie i trwałe zbrylanie. Technologia Aromaguard™, zapewnia ochronę przeciwbakteryjną oraz eliminuje powstawanie bakterii i nieprzyjemnych zapachów. Dzięki swoim specjalnym formułom, żwirek Tigerino utrzymuje czystość i świeżość nawet sześciokrotnie dłużej niż inne tradycyjne żwirki. Kolejną zaletą jest bardzo niski poziom pylenia – do 1% – dzięki czemu jest idealny także dla alergików.