5 najlepszych karm dla kota

5 najlepszych karm dla kota

Każdy właściciel kota stara się zapewnić swojemu pupilowi wszystko co najlepsze. Jak wiadomo, odżywianie kota pełni znaczącą rolę w jego rozwoju oraz w utrzymywaniu przez niego dobrej kondycji. Tym samym, warto zainwestować w naprawdę dobrą jakościowo karmę. Jeśli zastanawiasz się jaką karmę powinieneś wybrać dla swojego mruczka, poniżej przedstawione zostanie pięć propozycji najlepszych jakościowo karm, które z pewnością zadowolą podniebienie twojego kota.


Karma Acana
Acana jest firmą kanadyjską, która szczyci się używaniem regionalnych, naturalnych składników w produkcji swoich karm. Jak wiadomo, jednym z czynników, które przesądzają o jakości karmy, jest zawartość w niej produktów pochodzenia zwierzęcego. Koty są zwierzętami mięsożernymi, dlatego też kwestia ta jest niezwykle istotna. W produkcji tej karmy wykorzystywane są zarówno mięsa, jak i ryby takie jak okoń czy śledź, co przesądza o wysokiej zawartości kwasów omega-3. Karmy te w ogóle nie zawierają w sobie zbóż, nieodpowiednich dla kociego żołądka.

Karma Brit Carnilove
Karmy tej marki również tworzone są wyłącznie z naturalnych składników, bez zbędnej chemii w postaci konserwantów czy sztucznych barwników. Zawierają one w sobie około 75 % produktów pochodzenia zwierzęcego. W produkcji tej karmy, nie zostały użyte zboża, kukurydza czy ryż – nieodpowiednie dla kotów. Zamiast tego zawiera ona warzywa i owoce, które wprowadzają niezbędne witaminy i minerały do kociej diety.

Karma Fitmin
Sucha karma marki Fitmin jest kolejną karmą zawierającą bardzo dobry skład. Marka ta stawia na wykorzystywanie w swoich produktach naturalnych składników. W jej produkcji użyto zarówno mięsa świeżego – około 50%, jak i mięsa suszonego – około 20%. Jest ona również bogata w żelazo oraz witaminy z grupy B2, tak ważne w diecie kota.

Karma Eden
Jest to karma marki brytyjskiej, która powstaje z wykorzystaniem specjalnej obróbki. W celu zachowania wszystkich naturalnych składników, gotowane są ona w pierwszej kolejności na parze. Jest ona wysokomięsna – zawiera w sobie około 85 % mięsa. Gama wykorzystywanych mięs do jej produkcji jest dość szeroka, włączając w to dziczyznę, królika oraz jagnięcinę.

Karma Taste of the wild
Kolejną karma z pułki premium, jest karma amerykańskiej marki Taste of the Wild. Jest ona przeznaczona dla kotów w każdym wieku. Jak każda karma z poniższego rankingu zawiera ona w sobie tylko naturalne składniki, nie posiadając przy tym swoim składzie szkodliwych zbóż. Bogata jest również w witaminy z uwagi na zawartość owoców oraz warzyw.

Wybór odpowiedniej karmy jest sprawą dość indywidualną, zależną od wieku oraz potrzeb twojego kota. Ważna rolę z pewnością odgrywać również będą kubki smakowe twojego kota i to, jaką karmę ostatecznie sobie upodoba. Jeżeli jednak chcesz zapewnić swojemu kotu jak najlepszy pokarm i mieć pewność, że zawierać on będzie składniki dla niego właściwe, wybór jednej z powyżej zaprezentowanych karm z pewnością okaże się trafiony i nie będziesz go żałować.