Automat na karmę dla kota

Automat na karmę dla kota

Każdy kto posiada większą ilość kotów w domu lub dodatkowo ma psa wie, jak bardzo zwierzęta mogą być zazdrosne o karmę i sobie ją nawzajem podjadać. Może to prowadzić do nadwagi lub niedowagi, ale naprawdę problematyczne może się to okazać w przypadku, gdy jedno z nich ma specjalną dietę i spożywa tylko specjalistyczna karmę, czasami z dodatkiem lekarstw. Podjadanie przygotowanego pokarmu wtedy po prostu nie wchodzi w grę, ale upilnowanie zwierzaków jest często bardzo trudne – nie jesteśmy w stanie stać nad ich miskami i pilnować aż zjedzą cały posiłek. Dobrym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest zaopatrzenie się w automat na karmę.

Najczęściej polecany jest automat na karmę SureFeed na mikrochip. Ma on funkcję kontroli dostępu, która jest sterowana przez mikrochip. Automat skanuje mikrochip kota i rozpoznaje go w przyszłości, a jego pokrywa otwiera się wtedy już tylko dla zarejestrowanego zwierzęcia. Jeśli zbliży się do niego inne zwierzę to pokrywa albo nie otworzy się w ogóle albo – w przypadku kiedy jest otwarta – automatycznie się zamknie, nie dając szansy na podkradanie jedzenia. Dzięki temu urządzenie jest w stanie nam zagwarantować, że karma została zjedzona przed odpowiedniego kota, dla którego była przeznaczona. Jeśli zarejestrowane zwierzę opuści zasięg działania czujnika wbudowanego w urządzenie to pokrywa się automatycznie zamknie – istnieje możliwość ustawienia trzech różnych czasów zamknięcia pokrywy.

Nie każde zwierzę jest zarejestrowane i posiada swój własny mikrochip. Nie stanowi to żadnego problemu. Dla zwierząt bez mikrochipu w zestawie znajduje się specjalna zawieszka RFID na obrożę, która umożliwia zarejestrowanie kota i swobodne korzystanie z automatu.

Automat na karmę SureFeed posiada wbudowaną funkcję treningu, dzięki której możemy stopniowo nauczyć kota korzystania z urządzenia. Na początku możemy ustawić trochę wolniejsze opuszczanie i podnoszenie się pokrywy tak, aby kot się nie stresował nagłym ruchem. Po tym jak się oswoi z urządzeniem, możemy stopniowo zwiększać prędkość pokrywy.

Urządzenie jest wyposażone w miskę z uszczelką, której szczelne zamknięcie zapewnia dłuższą świeżość karmy i chroni ja przed wyschnięciem, owadami i innymi zanieczyszczeniami. Dzięki temu zapach karmy nie rozchodzi się po całym pomieszczeniu, co jest dodatkowym plusem jeśli chcemy zachować czystość i świeżość w mieszkaniu. Automat posiada również wkładaną matę, która pozwala utrzymać miejsce przeznaczone do spożywania pokarmu w czystości.

Automat SureFeed jest odpowiedni do karmy suchej i mokrej oraz jest bardzo łatwy w czyszczeniu – pokrywę da się zdjąć za pomocą suwaka, miski i matę można łatwo wyjąć i również umyć według potrzeb. Jest wykonany z bezpiecznego tworzywa sztucznego i posiada trzyletnią gwarancję producenta.

Warto wspomnieć również o tym, że SureFeed automat z mikrochipem jest kompatybilny ze wszystkimi dostępnymi na świecie mikrochipami.

Kupując zestaw otrzymasz: 1 automat na karmę na mikrochip SureFeed, 1 szarą miskę na pokarm 400ml, 1 szarą miskę dwukomorową 2x200ml, 1 wkładaną matę, 1 zawieszkę na obrożę RFID SureFlap.