Drzwiczki dla kota do łazienki

Drzwiczki dla kota do łazienki

W małych mieszkaniach najlepszym miejscem na postawienie kuwety, jest łazienka. Kot spokojnie, nie niepokojony, może udać się do świątyni dumania i przyjąć pozycję kota na puszczy. Łatwiej też o utrzymanie czystości w pomieszczeniu wyłożonym kafelkami. Koty lubią przebywać w łazience, czują się tam bezpiecznie, wyciągnięte w umywalce. Ponieważ trzymanie drzwi otwartych do tego przybytku nie należy do higienicznych, opiekun – majsterkowicz powinien zamontować małe drzwiczki tylko dla kota.

Na pewno opiekunom kotów jest znana sytuacja, gdy pupil z błagalnym wzrokiem stoi pod drzwiami z prośbą o otwarcie. Co wiadomo, nie da się nie spełnić kociego życzenia, otwieramy drzwi a nasz mały potwór, po chwilowym zastanowieniu, rezygnuje. Oczywiście po chwili sytuacja się powtarza a kot, gdy będzie miał dobry dzień, za trzecim razem korzysta z naszej uprzejmości. Drzwiczki do łazienki dla kota nie tylko wyręczają przed ciągłym wstawaniem, ale również sprawiają, że kot już więcej nas nie wykiwa.

Jeśli kocia kuweta znajduje się w łazience czy toalecie, to dzięki temu udogodnieniu nie trzeba także trzymać łazienki nieustannie otwartej, ani też otwierać drzwi kotu dobijającemu się podczas toalety czy kąpieli któregoś z domowników.

Drzwiczki dla kota składają się z reguły z ramy z przymocowaną na górze na zawiasie poziomą klapką, którą zwierzę może przesunąć głową do góry, aby przejść przez otwór. W prostych mechanicznych drzwiach dla kotów klapka zamyka się szczelnie dzięki magnesom.

Bardziej skomplikowane modele mają więcej funkcji: elektroniczna klapka dla kota jest wyposażona w czujnik, który rozpoznaje chip kota lub umieszczony w obroży mikrochip i otwiera drzwi tylko dla wybranego zwierzęcia.

Do łazienki wystarczą drzwiczki tradycyjne, które kot bardzo zmyślnie sobie otworzy łapką lub pyszczkiem.

Już podczas wyboru drzwiczek dla kotów, trzeba zwrócić uwagę, z jakiego materiału są wykonane i jak wyglądają. Ułatwi to ich montaż, jednocześnie uniknie się niespodzianek podczas ich używania. Drzwiczki powinny lekko się otwierać.

Wybierając drzwiczki, zmierzcie kota, by po zmontowaniu nie okazało się, że pupil może włożyć tylko łepek. Dodatkowym atutem drzwiczek może być estetyka ich wykonania, np. ciekawy design dostosowany do stylu drzwi, mieszkania.

Przy montażu klapki dla kota należy zwrócić uwagę, aby otwór znajdował się na wygodnej dla kota wysokości, nie za nisko. Montaż drzwiczek dla kota do łazienki jest zwykle na tyle prosty, że opiekun może wstawić je samodzielnie, postępując zgodnie z instrukcją dołączoną do produktu. Poza tym nawet jak się wytnie otwór niezbyt fachowo to drzwiczki i tak to zamaskują.

Drzwiczki dla kota możesz oprócz instalacji w drzwiach umieścić w ścianie, niezbędne są jednak do tego zdolności budownicze. W ścianie możesz przykładowo stworzyć tunel i drzwiczki umieścić w nim. Możesz też w ścianie zrobić wnękę, zmniejszyć ścianę o wysokość cegły lub użyć w wycięciu płytę gipsowo-kartonową.

Ceny drzwiczek dla kotów wahają się od 50 do 300 złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *