Lukullus karma mokra

Lukullus karma mokra

Lukullus to niemiecka marka karm dla psów. W swojej ofercie ma suche oraz mokre karmy. Są to wersje o różnych wariantach smakowych. Jest to karma z wyższej półki, której nie kupi się w markecie. Warto ją przetestować, ponieważ cena jest do przyjęcia. Dobrze nadaje się do podawania, jako główna potrawa lub jako dodatek do posiłku, którego niekoniecznie lubi nasz pupil. Wątróbkowy aromat na pewno zachęci go do opróżnienia miski.

Odrobina historii. Lukullus, Lucius Licinius Lucullus, urodzony w 117 wieku p.n.e., zmarł w 56 wieku p.n.e. Był rzymskim wodzem i politykiem rozsławionym zwycięstwami w wojnie z władcą Pontu Mitrydatesem VI Eupatorem. Od nazwiska tego wodza, słynącego z wyrafinowanego podniebienia i osławionych uczt, powstał przymiotnik lukullusowy. Występuje on w wyrażeniu lukullusowa uczta, czyli uczta wyjątkowo wystawna, pełna najrozmaitszych potraw i napojów.

Dlatego właśnie nazwę tę otrzymała pełnowartościowa karma przyrządzona ze starannie dobranych składników. Wyselekcjonowane mięso oraz duża ilość warzyw i owoców zapewnia świeży smak karmy i dostarcza niezbędne witaminy. Karma jest bogata w wartościowe kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6, dzięki czemu sprawia, że sierść psa jest lśniąca i zdrowa.

Lukullus karma mokra dla psa, to przede wszystkim unikalna receptura. Kombinacja białek roślinnych, składników roślinnych, oraz cennych olejów zapewni wszystkich potrzebnych składników odżywczych, a to wszystko bez jakichkolwiek dodatków chemicznych.

Karma jest inna poprzez swoją wyjątkową kompozycję składników:

  • Ponad 65 % zawartości mięsa podstawą zdrowej diety psa. Wykorzystane mięso i podroby podlegają surowym kontrolom jakości oraz odznaczają się wysokim stopniem akceptacji.
  • Cenne węglowodany oraz błonnik wpierają metabolizm.
  • Dodatek różnych olejów udoskonala recepturę naturalnie bogate w Omega 3 i 6 kwasy tłuszczowe wspomagając zdrową kondycję skóry i dodając sierści blasku.
  • Przygotowana bez dodatków chemicznych i konserwantów.

Dodatki na 1 kg karmy to: witamina D3 200 j.m., witamina E 30 mg, biotyna 300 mcg, cynk 15 mg, mangan 3 mg, jod 0,75 mg.

Puszka, małemu psu wystarcza na dwa dni. Jej zawartość jest mocno zmieloną, dość zbitą konserwą, w której dało się jednak zauważyć dodatek ryżu lub innych zbóż. Zapach wątróbkowy, zdecydowanie milszy od tego, który możemy wywąchać w karmach kiepskiej jakości. Nie ma dodatku galaretki, cała puszka była szczelnie wypełniona pasztetową masą.

A co ze smakiem? Psu zasmakuje, jednak zbytnie zmielenie może budzić mieszane uczucia u opiekunów, gdyż nie wiadomo zasadniczo, co nakłada się do miski.

Wszystkie składniki zawarte w karmie zostały przygotowane w naturalny sposób. Dzięki czemu zostaje zachowany naturalny smak mięsa i warzyw.

Pełnowartościowa karma dla psa Lukullus to wyłącznie naturalne składniki.

Jaka jest dawka dobowa na psa?

Dziennie powinno się podawać 10 kilogramowemu psu około 400 gram tej mokrej karmy.