Drzwiczki dla kota z czytnikiem mikrochipów – jak działają?

Drzwiczki dla kota z czytnikiem mikrochipów – jak działają?

Każdy właściciel kota, który należycie opiekuje się swoim pupilem, dba przede wszystkim o jego zdrowie, bezpieczeństwo oraz komfort. Z pewnością, jeśli posiadasz kota, nie są Ci obce sytuacje kiedy twój pupil siedzi pod drzwiami domu, wyczekując, aż je otworzysz. Doskonałym rozwiązaniem tego problemu, zapewniającym ogromna swobodę dla twojego kota, jest zakup drzwiczek z czytnikiem mikrochipów. Stojąc przed podjęciem decyzji o kupnie takiego urządzenia, z pewnością zadajesz sobie wiele pytań. Jak działa taki mechanizm? Czy mój kot będzie chciał z niego korzystać? Oraz zdecydowanie najważniejsze pytanie, czy takie rozwiązanie jest w ogóle bezpieczne?

Rozwiewając wszystkie powyższe wątpliwości – drzwiczki dla kotów są bardzo prostym i łatwym w obsłudze wodoodpornym oraz wiatroszczelnym urządzeniem. Drzwiczki takie zasilane są za pomocą baterii, które co około 6 miesięcy należy wymieniać na nowe. Większość modeli drzwiczków można zamontować na wszelkiego rodzaju drzwiach, oknach oraz ścianach budynku. Kluczem do działania tego urządzenia jest tzw. chip, którego sygnał otwiera i zamyka drzwi. Często zdarza się, że koty mają już wszczepiony chip, który w takim wypadku można wykorzystać oraz zapisać w pamięci urządzenia. Jeżeli jednak tak nie jest, najprostszym rozwiązaniem będzie użycie zawieszki na obrożę kota RFID z mikrochipem. Dzięki temu urządzeniu, drzwiczki dla kota będą się automatycznie otwierać oraz zamykać, w momencie kiedy kot znajdzie się przed nimi. Jest to rozwiązanie niezwykle bezpieczne, ponieważ nie pojawia się tutaj problem nieproszonych gości, przykładowo w postaci innych kotów. Nie ma bowiem możliwości, że drzwiczki otworzą się samoczynnie. Stanie się to dopiero po odebraniu sygnału z chipa, czyli swego rodzaju klucza elektronicznego, który jest odpowiednio zaprogramowany. Jednocześnie, drzwiczki te wyposażone są w blokadę manualną, co pozwala właścicielowi kota na samodzielny wybór kierunku otwierania się drzwi. Jednocześnie drzwiczki z czytnikiem mikrochipów świetnie sprawdzają się w sytuacji, kiedy w danym domu mieszka więcej kotów. Zaprogramowanie takiego urządzenia jest możliwe dla około trzydziestu zwierząt. Jeżeli zatem w jednym domu mieszkają koty zarówno wychodzące, jak i niewychodzące istnieje możliwość odpowiedniego ustawienia urządzenia.
Nie musisz się również obawiać, że Twój kot będzie miał jakiekolwiek problemy z przyzwyczajeniem się do korzystania z nowego urządzenia. Większość kotów po około dwóch tygodniach używania takich drzwiczek, bez problemu przywyka do nowego sposobu opuszczania domu oraz wchodzenia do niego.

Nie ma zatem żadnych wątpliwości, iż drzwiczki dla kotów z czytnikiem mikrochipów są w pełni bezpiecznym rozwiązaniem dla twojego pupila, a dodatkowo bardzo prostym w obsłudze. Dzięki zakupie takich drzwiczek, jako właściciel kota zyskasz komfort psychiczny, wiedząc, iż twój kot zawsze bezpiecznie wejdzie do domu, niezależnie do twojej obecności.