Felini Renal

Felini Renal

Tak samo jak w przypadku człowieka, kot również może mieć niedobry witamin i składników mineralnych, które możemy w razie potrzeby uzupełniać dodatkowymi produktami.  Producenci karm obiecują, że ich receptury są optymalnie zbilansowane i kotu nic nie zabraknie, ale może się zdarzyć, że kot nie przyswoi wszystkich witamin z karmy albo po prostu jej nie zjada w odpowiedniej ilości lub ma specjalną dietę. Jeśli chcemy mieć pewność, że kotu nic nie brakuje, możemy go wspomóc suplementem diety. Suplementy nie zawsze są konieczne w diecie kotów, ale warto się w nie zaopatrzyć przede wszystkim wtedy, kiedy nasz kot jest osłabiony wiekiem, chorobą lub zabiegiem albo jeśli mamy ciężarną kotkę, u której zapotrzebowanie na wartości odżywcze i witaminy się zwiększa. Jeśli nie jesteśmy pewni czy podawać kotu suplementy czy nie, najlepiej skonsultować to z lekarzem weterynarii.

Który suplement wybrać? My polecamy przede wszystkim Felini Renal. Stanowi on pełnowartościowe uzupełnienie diety dla kotów i zawiera bardzo dużo witamin i minerałów.

Szczególnie polecany jest dla kotów będących na specjalnej diecie BARF, czyli spożywających surowe i gotowane mięso. Koty to z natury mięsożercy i potrzebują duże ilości dobrej jakości białka, ale dieta ta może być niełatwym zadaniem dla ich właścicieli pod względem samodzielnego zbilansowania wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Suplementowanie jest w takiej sytuacji jak najbardziej wskazane, ponieważ nie możemy dopuścić do tego, aby dieta powodowała u kota niedobory niektórych składników, a niestety – samo mięso kupione w sklepie nie pokryje całego zapotrzebowania na witaminy i minerały.

Felini Renal zawiera wszystkie niezbędne witaminy, składniki mineralne, elementy śladowe i taurynę, ale jest zredukowany o fosfor, który może obciążać nerki. Dzięki temu jest idealny również jako uzupełnienie diety kotów cierpiących na choroby związane z nerkami. W składzie tego suplementu można znaleźć: witaminę A, witaminę D3, witaminę E, witaminy z grupy B, D-Pentol, biotynę, nikotynamid, kwas foliowy, żelazo, miedź, mangan, cynk, jod oraz niezbędny aminokwas – taurynę.

Suplement nie zawiera żadnych sztucznych wypełniaczy i dodatków oraz jest hypoalergiczny, a więc idealnie się sprawdzi dla kotów z alergią i problematycznymi układami trawiennymi. Nie spowoduje u nich żadnych niepożądanych reakcji alergicznych, a jednocześnie zadba o delikatny żołądek. Jest całkowicie bezpieczny i nie ma żadnych skutków ubocznych.

Felini Renal jest dostępny w postaci proszku, który jest zamknięty w praktycznej, szczelnej puszcze. Puszkę można łatwo otworzyć, a następnie dokładnie zamknąć, więc proszek z czasem nie straci swoich wartości. Zawsze pozostanie suchy i nie utworzą się w nim uporczywe grudki oraz może służyć kotu przez dłuższy okres. W opakowaniu znajduje się miarka, dzięki której łatwo można odmierzyć odpowiednią ilość suplementu. Proszkiem należy posypać pokarm kota. Zalecana dawka to 1 płaska miarka na 80g świeżego mięsa.