Fontanna dla kota na baterie – czy warto ją kupić?

Fontanna dla kota na baterie – czy warto ją kupić?

Stały dostęp do świeżej i czystej wody jest bardzo ważny dla twojego czworonożnego pupila. Choć koty z reguły nie piją dużo, to jednak powinny mieć zawsze pod dostatkiem wody, a pewien wynalazek może nawet zachęcić je do spożywania większej ilości wody. Chodzi o fontannę dla kota na baterie. Takie poidełko jest bardzo praktyczne i łatwe w czyszczeniu, a jakie są inne zalety takiego rozwiązania? Przekonajmy się.

Fontanna dla kota na baterie – stały przepływ wody

Kiedy włączysz fontannę dla kota woda będzie stale płynąć wybranym strumieniem do pojemnika. Oczywiście w ramach upływu wody i picia jej przez kota zbiornik na wodę trzeba uzupełniać, aby pompa mogła w dalszym ciągu pompować wodę. Warto podkreślić, że jej działanie wcale nie jest głośne. Zatem taki gadżet do picia nie jest uciążliwy dla właścicieli kotów, a przy tym kot nie będzie się bał z niego korzystać. Jaka jest korzyść z wodnej fontanny? Poza tym, że takie kocie akcesorium świetnie prezentuje się zarówno w domu, jak i na balkonie czy tarasie, to stale wypływająca woda zachęca kota do picia.

Kto powinien zaopatrzyć się w fontannę dla kota?

Fontanna dla kota to prawdziwe must have dla właścicieli kotów sterylizowanych i kastrowanych, czyli takich kotów u których znacznie częściej występują infekcje dróg moczowych, a także kamienie dróg moczowych i nerek. Z tego względu profilaktyką jest przede wszystkim podawanie dużej ilości wody i stały dostęp do świeżej wody. Często jednak koty są oporne i nie chcą pić z misek. Fontanna skutecznie zachęci je do picia wody, dzięki temu ich układ moczowy będzie zdrowy. Oczywiście problemy z piciem odpowiedniej ilości płynów dotyczy także kotów niekastrowanych, dlatego i dla nich warto zakupić taki produkt.

Fontanna dla kota – jak to działa?

Fontannę dla kota na baterie wystarczy zaopatrzyć w baterie i włączyć. Warto zaznaczyć, że są również modele zasilane bezpośrednio z sieci. Przed włączeniem fontanny każdorazowo trzeba napełnić zbiornik, a także włożyć filtr węglowy, który zapewnia czystość wody. Taki filtr trzeba wymieniać co dwa tygodnie, aby woda dla kota zawsze była świeża i pozbawiona osadów.

Warto zwrócić uwagę na różnorodny design tego rodzaju poidełek. Mogą mieć one formę klasycznej fontanny. Co ważne często mają więcej niż jeden wylot wody. Dzięki temu taki produkt sprawdzi się dla większej ilości kotów, które mogą pić jednocześnie. Fontanna świetnie będzie się prezentować w kuchni. Można wybrać model okrągły albo bardziej prostokątny. Ważne by fontanna była zachętą dla kota do picia. Bardzo często koty szukają miejsc do picia poza miską. Są takie, które chcą pić bezpośrednio z kranu. Zamiast gościć kota w umywalce czy wannie, lepiej kupić mu fontannę dla kota, z której na pewno chętnie będzie korzystał. Dzięki temu zaoszczędzisz sobie sprzątania, zwłaszcza wtedy, gdy kotek ma łapki brudne ze żwirku.