Jaki neutralizator zapachów dla kotów wybrać?

Jaki neutralizator zapachów dla kotów wybrać?

Neutralizatory zapachu kociego moczu przydadzą się niemal wszystkim właścicielom tych uroczych czworonogów. Są niezbędne w przypadku samców o bardzo silnym i mocnym zapachu oraz w przypadku zwierząt, które nie opanowały jeszcze sztuki każdorazowego załatwiania się do kuwety. Idealnie sprawdzą się także, przy cotygodniowych generalnych porządkach w kociej toalecie. Po umyciu można spryskać nim kuwetę, dzięki temu przez dłuższy czas pozostanie ona świeża.

To „must have” opiekunów zwierząt, którym zdarza się nie trafić do pojemnika lub zostawić mokra plamę na tapicerce kanapy lub fotela. Kocia uryna może być niezwykle trudna do całkowitego wyprania. O ile niektóre ubrania, ręczniki, czy pościel spokojnie wyprać można w wysokiej temperaturze, to niestety w przypadku obsikanych przez kota butów, eleganckich i delikatnych ubrań, czy większych  części wyposażenia domu pralka na nic się nie przyda.  Bywa tak, że przykry zapach utrzymuje się jeszcze długo po wyczyszczeniu mebla lub dywanu, który padł ofiarą kociego pęcherza i złośliwości. Neutralizatory zapachu służą zatem do minimalizowania szkód wyrządzonych przez pupila i ratowania twarzy właściciela w przypadku wizyty gości- nikt przecież nie lubi przyjmować rodziny i przyjaciół w akompaniamencie smrodku.

Powodów dla których kot załatwia się poza kuwetą może być wiele. Od nieodpowiednio dobranych akcesoriów i żwirku, po poważne problemy ze zdrowiem. Dlatego zanim w desperacji zaczniesz myśleć o pozbyciu się pupila, warto omówić sprawę z lekarzem weterynarii. Znalezienie dokładnej przyczyny lub dobranie odpowiedniego żwirku może zając trochę czasu, dlatego warto uzbroić się w cierpliwość i neutralizator zapachów.

Neutralizator zapachów do kuwety może przyjąć formę płynu, kulek lub pudru. Przykładem odświeżacza do kuwety może być np. ten w postaci granulek rozprowadzanych równomiernie na żwirku. Dzięki porowatej strukturze i składowi produkty te pochłaniają przykre zapachy oraz wspomagają zbrylanie żwirku. Do działań doraźnych najlepsze są klasyczne odświeżacze i neutralizatory zapachu w sprayu. Bardzo duża cześć z nich może służyć także jako bezpieczny odplamiacz do tkanin zbrukanych kocim moczem. Zarówno te w formie mgiełki jak i granulatu odświeżacze dok kuwety są bezzapachowe i w pełni bezpieczne zarówno dla zwierząt jak i ludzi. Te w płynie nadają się także do czyszczenia powierzchni, z którymi styczność miały, a nie powinny zwierzęta- np. kuchennego blatu, który pod nieobecność właścicieli eksplorowany jest przez ciekawskie zwierzęta.