Jakie legowisko dla kota wybrać?

Jakie legowisko dla kota wybrać?

Kot potrzebuje swojego miejsca, gdzie będzie mógł się zrelaksować i odizolować od swojej rodziny. O ile w przypadku psiaków sytuacja jest zdecydowanie inna, wszak pieski chcą zawsze przebywać ze swoimi “człowiekami”- tak koty już niezupełnie tego potrzebują. Zatem tutaj pojawia się pytanie: jakie legowisko wybrać?

Legowisko dla kota- domek

Koty lubią małe przestrzenie, lubią się chować, kamuflować i odpoczywać z dala od opiekunów. Zapewne zauważyliście, że wasz sierściuch czasami chowa się w łazience, a czasem w szafie i to w pełni normalne. Dlatego też doskonałym wyborem wydaje się legowisko w formie domu, który posiada okrągłe wejście. Zatem kotek będzie mógł się w nim schować, ale uczyni też z niego swoją bazę. Oczywiście możecie postawić na legowiska w zupełnie innym kształcie, choćby misia, zamku czy nawet rekina. Efekt będzie ten sam, czyli wasz zwierzak je pokocha. Pamiętajcie jednak o regularnym przeglądzie legowiska, bo zdarza się, że kocury czasami lubią oznaczać, bądź niektóre koty urządzają sobie w legowisku toaletę.

A może klasyka, czyli…

Jest naprawdę sporo modeli legowisk dla kotów. Musimy tutaj wspomnieć o tym najbardziej klasycznym, czyli okrągłym, z wyższymi brzegami. Jest ono oczywiście mięciutkie i bardzo przytulne. Dodatkowo możecie je przyścielić jeszcze kocykiem czy umieścić w nim poduszkę. Polecamy też legowiska w formie materacy, które większość zwierząt także bardzo lubi. Zastanówcie się jeszcze, gdzie umieścicie legowisko. Może to oczywiście być miejsce typu salon np. obok kanapy, ale możecie także umieścić je na parapecie, dzięki temu kot będzie mieć świetny punkt widokowy. Niektóre koty lubią spać na meblach, dlatego i tam możecie je położyć. Jeżeli wasz kot ma lubiony fotel, a wam przeszkadza sierść to na tym fotelu umieśćcie jego legowisko i po problemie.

A może drapak z legowiskiem?

Każdy kot jest inny i ma swój charakter, ale wszystkie łączy fakt, że potrzebują drapaków, bo inaczej drapakami zostanie kanapa czy fotel, a jak wiadomo koty mają ostre pazurki. Zatem skoro już wiadomo, że kot potrzebują drapaków to dlaczego by nie wybrać drapaka z legowiskiem. Otóż możecie wybrać gotowe modele, czyli składające się z kilku podstaw, na których znajdują się drapaki, ale i budki bądź legowiska, ale możecie też kupić drapak i umieścić na nim legowisko. Jak zapewne się domyślacie gotowa wersja drapaka z legowiskiem jest zdecydowanie bardziej kosztowna. Na samym końcu przypominamy, aby zwracać uwagę na sam rozmiar, który powinien być dostosowany do wielkości kotka. Ponadto czasami mniej znaczy lepiej i zawsze możecie także samodzielnie wykonać legowisko, czyli w kartonie wyciąć dziurę, a środek wyścielić kocem. Wasz pupil pokocha taki domek, samo jego wykonanie nie jest czasochłonne.