Jakie smart urządzenia dla zwierząt warto mieć w domu?

Jakie smart urządzenia dla zwierząt warto mieć w domu?

Zwierzak to masa przyjemności i miłości, ale również mnóstwo obowiązków: psiaka trzeba wyprowadzić na spacer, a kotu posprzątać kuwetę. Na szczęście, w sprzedaży pojawia się coraz więcej smart urządzeń, dzięki którym opieka nad ukochanym zwierzakiem jest zdecydowanie mniej czasochłonna! Prezentujemy listę najciekawszych gadżetów, których nabycie zdecydowanie warto rozważyć.

1. Podajnik do karmy

Inteligentny podajnik do karmy to urządzenie, które może okazać się przydatne w wielu sytuacjach. Przede wszystkim, to udogodnienie dla każdego posiadacza zwierzaka: dzięki podajnikowi możemy napełnić urządzenie karmą, która jest przechowywana w szczelnym zbiorniku (co pozwala zachować świeżość pożywienia), a następnie… zająć się sobą. Podajnik do karmy samoczynnie wypełni miskę zwierzaka pożywieniem, co jest szczególnym zbawieniem np. o poranku, kiedy czasu brakuje niemalże na wszystko.

Jednak podajnik karmy to nie tylko wygoda, ale w wielu przypadkach także bezpieczeństwo dla zwierzaka. Jeśli pupil ma tendencję do łapczywego zjadania pokarmu, podajnik może rozłożyć posiłek na kilka mniejszych porcji również w dni, kiedy domownicy są w pracy lub w szkole. Tym samym urządzenie zadba o brzuszek zwierzaka!

2. Oczyszczacz powietrza

Choć wszyscy kochamy zwierzaki domowe, jest coś, czego większość z nas szczerze nie znosi, a inni – po prostu tolerują: zwierzęca sierść unosząca się w powietrzu. Warto jednak pamiętać, że o ile dla większości jest ona zaledwie przykrym dodatkiem do posiadania ukochanego czworonoga, to dla części osób może ona stanowić źródło alergenów. W takiej sytuacji oczyszczacz powietrza to niezastąpiony gadżet!

3. Poidło dla zwierzaka

Inteligentne poidło dla pupila może sprawić, że nawet najbardziej niechętny do regularnego picia wody zwierzak znajdzie w sobie nowe pokłady entuzjazmu dla regularnego nawadniania. W zależności od modelu, możemy liczyć na “fontannę” wody, która imituje świeży płyn lub dozownik, który po prostu napełnia miskę, gdy zachodzi taka konieczność.

4. Inteligentna kuweta

Sprzątanie kociej kuwety z całą pewnością nie należy do przyjemności. To smart urządzenie pozwoli ograniczyć tę czynność do minimum! W zależności od modelu, konieczność sprzątania kuwety może następować do kilka dni, a w niektórych przypadkach – uda nam się uniknąć tej czynności przez tydzień! Dodatkowo, w domu nie unosi się charakterystyczny dla kociej kuwety zapach.

5. Sterylizator wody (i nie tylko!)

Urządzenie do sterylizacji wody pomaga w usunięciu bakterii i innych patogenów z płynu dzięki mocnej lampie UV. To gadżet przydatny np. podczas spacery, gdy mamy dostęp do wody z niepewnego źródła, jednak to nie jedyne zastosowanie sterylizatora. Ponadto, może on posłużyć na przykład do oczyszczenia legowiska z bakterii!

Odpowiednio dobrane gadżety mogą sprawić, że nie tylko ułatwimy sobie opiekę nad ukochanym pupilem, ale również uprzyjemnimy mu życie. Opisane powyżej smart urządzenia, a także inne inteligentne rozwiązania dla zwierzolubów można znaleźć na stronie https://techwish.pl/pl/129-dla-zwierzat. Te pomysłowe gadżety z pewnością przypadną do gustu zarówno właścicielowi, jak i pupilowi!