Neutralizator zapachów kota  – czy pomaga?

Neutralizator zapachów kota – czy pomaga?

Koty to bardzo sympatyczne i kochane zwierzęta, ale chyba każdy właściciel wie, jak bardzo może uprzykrzyć życie intensywna woń ich moczu. Zapach ten szybko niszczy przyjemne wonie unoszące się w mieszkaniu, a w dodatku jest niezwykle trudny do pozbycia się. Trening czystości może być w tym przypadku bardzo pomocny, ale jak wiadomo każdemu kotu może się zdarzyć załatwienie swojej potrzeby poza kuwetą. Szczególnie w przypadku niekastrowanych pupilów intensywny zapach stanowi często problem. Jednak znaczenie terenu nie dotyczy tylko niekastrowanych zwierząt – koty to po prostu zwierzęta terytorialne.

Sposoby na pozbycie się nieprzyjemnego zapachu

Istnieje wiele domowych sposobów, aby pożegnać przykre zapachy pozostawione przez nasze koty. Należą do nich:

– ciepła woda i mydło lub płyn do naczyń,

– woda z octem,

– soda oczyszczona,

– sok z cytryny,

– zmielona kawa.

Jednak stosując tego rodzaju domowe sposoby w celu zniwelowania nieprzyjemnych zapachów trzeba pamiętać, że prawdopodobnie nie pomogą one za pierwszym razem. Będzie konieczne kilkukrotne ich powtarzanie, co i tak niestety nie daje gwarancji na powodzenie. W dodatku możliwe jest pozostawienie dodatkowych plam.

Z tego względu korzystniejsze i wygodniejsze będzie zastosowanie specjalnych preparatów przeznaczonych do usuwania zapachu moczu. Służą do tego:

– neutralizatory zapachów,

– odświeżacze powietrza,

– pochłaniacze zapachów.

Neutralizatory w postaci granulatu nie tylko maskują zapachy, ale całkowicie je eliminują. Działa to w taki sposób, że substancje organiczne znajdujące się w moczu czy kale kota są wchłaniane przez mikroorganizmy, trawione a następnie rozkładane.  Sproszkowane resztki należy sprzątnąć. Można je zakupić również w formie spreju, który wystarczy tylko rozpylić nad zabrudzoną powierzchnią. Godne polecenia są między innymi:

W sprzedaży dostępne są również odświeżacze powietrza do kuwety (np. produkty z serii Biokat’s Deo Pearls), które stanowią dodatek do żwirku.  Szybko pochłaniają nieprzyjemne zapachy z kociej toalety oraz zapobiegają ich ponownemu powstawaniu, wydzielając przy tym dodatkowo przyjemny aromat. Zapach odświeżacza można wybrać według własnych preferencji. Do zalet tego typu preparatów należą:

– wspomaganie zbrylania się żwirku,

– przedłużenie trwałości żwirku,

– długo utrzymujący się przyjemny zapach.

Dlaczego warto stosować neutralizatory zapachów?

Produkty specjalnie przeznaczone do usuwania nieprzyjemnych zapachów nie tylko skutecznie pomagają nam się z nimi uporać, ale poprzez swoje niezawodne działanie potrafią zaoszczędzić nam wiele czasu. Dzięki nimi nie musimy wielokrotnie podejmować prób niwelowania woni moczu, a wystarczy tylko  jedno użycie specjalnego preparatu i problem rozwiązany. Produkty te są skuteczne i trwałe – nie tylko maskują, ale przede wszystkimi usuwają zapachy na dłużej. Są naturalne i przyjazne środowisku, a co najważniejsze w pełni bezpieczne dla naszych pupilów. Nie musimy się bać, że zaszkodzą one ich zdrowiu, możemy bez obaw je stosować  w bezpośrednim otoczeniu zwierząt, a nawet dzieci.