Rodzaje transporterów dla kotów

Rodzaje transporterów dla kotów

Każdy opiekun dbający i bezpieczeństwo kota powinien pamiętać i zakupie transportera. Oczywiście wybór jest ogromny, dlatego też w dzisiejszym poradniku przedstawimy wam rodzaje transporterów i ich wady oraz zalety.

Zamykany kosz wiklinowy- wady i zalety

Wiele osób wybiera dla swoich pupili kosze wiklinowe, które posiadają zamknięcie. Swoją drogą można je usuwać, dzięki temu taki transporter w ciągu dnia może służyć jako budka do spania. Oczywiście modele z tego materiału mają wiele zalet, wszak świetnie się prezentują i jeżeli zwierzaki są do nich przyzwyczajone to nie występuje problem z włożeniem ich , gdy trzeba wybrać się do weterynarza. Jednak takie transportery raczej sprawdzają się w przypadku tylko i wyłącznie krótkich wyjazdów, gdyż przez to że posiadają szpary i szczeliny nie chronią zwierzęcia przed wiatrem czy też deszczem. Warto tutaj wspomnieć też, że są trudne w utrzymaniu czystości i trudno się je czyści, ale niektóre modele można prać w pralce.

Torby materiałowe- nie tylko wady, ale i zalety

Ciekawym transporterem dla kota jest ten wykonany z materiału, który ma formę toby. Dzięki dołączonemu paskowi można go nosić na ramieniu. Jest też bardzo lekki i nie używany nie zajmuje sporo miejsca. Zazwyczaj z przodu występuje siateczka, która jest mało odporna na uszkodzenia mechaniczne. Także przy wyborze takiego transportera trzeba zwrócić uwagę czy dół jest dobrze usztywniany. Jest to model, który sprawdza się w przypadku wizyty u weterynarza, bo przewożenie kota w takim transporterze jest niebezpieczne, gdy podróżujecie pociągiem czy autobusem. Swoją drogą trudno go utrzymać w czystości. Nie jest też bardzo trwały i zwierzę szybko może go uszkodzić.

Najdroższa, ale czy najlepsza- o klatce transportowej zdań kilka

Dostępne są także transportery w formie klatek, które są najdroższe, jednak także najbezpieczniejsze, gdyż są odporne na uszkodzenia mechaniczne. Zatem jeżeli podróżujecie z kotem autobusem, pociągiem czy wybieracie się na dłuższe wycieczki samochodowe to jednak jest to najlepszy wybór. Oczywiście pewną wadą może być to iż taki transporter jest stosunkowo ciężki, ale jednak lepiej się poświecić, gdyż rzeczywiście gwarantuje największe bezpieczeństwo pupilowi. Swoją drogą musimy też wspomnieć, że zajmuje też sporo miejsca, ale czy to problem? Na samym końcu przypominamy, aby zwracać uwagę na sam rozmiar transportera. Otóż wielu opiekunów sądzi, że dla wygody zwierzęcia lepiej wybrać ten większy, ale nie jest to prawda, o ile jeszcze o wygodzie może być mowa, tak takie rozwiązanie jest mało bezpieczne dla zwierzęcia. Zatem transporter powinien umożliwiać zwierzęciu ruch, ale nie bieganie po nim. Pamiętajcie też, aby zawsze stawiać na jakość i na tym akcesorium nie oszczędzać.