Royal Canin Sterilised

Royal Canin Sterilised

Zabieg kastracji lub sterylizacji dla wielu właścicieli jest jedynym rozsądnym wyjściem. Są niezbędne w przypadku zarówno kotów wychodzących, jak i zwierząt, które nie opuszczają domu. Po pierwsze zabieg ten chroni pupila przed instynktami nakłaniające zwierzęta do ucieczki z domu lub oddalania się od własnego terytorium w poszukiwaniu bratniej duszy. Po drugie interwencja chirurgiczna pozwala ograniczyć agresywne i aspołeczne zachowania kotów pobudzonych przez niemożliwe do spełnienia potrzeby wynikające z ich natury. W przypadku kocurów kastracja pozwala także ograniczyć zniszczenia spowodowane uciążliwym znaczniem terenu. Oprócz tego sterylizacja jest obecnie jednym z warunków umów adopcyjnych w przypadku kotów będących pensjonariuszami schronisk, czy domów tymczasowych. 

Oprócz pewności, że nasza kocia rodzina nie ulegnie powiększeniu, a niepożądane zachowania przestaną zdarzać pupilowi tak często- operacja ta jest poważną ingerencją w funkcjonowanie organizmu kota, czego skutkiem są zmiany w metabolizmie zwierzaka. Sam zabieg ma służyć przede wszystkim dobru zwierzęcia, ponieważ nieodpowiedzialne rozmnażanie kotów nierasowych przyczynia się do pogłębiania palącego problemu bezdomności wśród zwierząt domowych. Poza tym usunięcie narządów odpowiedzialnych za popęd seksualny ma pozytywny wpływ na psychikę zwierząt, które nigdy nie będą miały okazji do spłodzenia potomstwa.

Nie ulega jednak wątpliwości, że po kastracji lub sterylizacji przemiana materii wyraźnie zwalnia, kot uspokaja się, w niektórych przypadkach rozleniwia. Chęć do zabaw i codziennych gonitw powoli zastępowana jest niepohamowanym wręcz głodem.  W związku z groźbą nadwagi i przypadłości z nią ściśle powiązanych wielu właścicieli decyduje się zmienić dietę kota po sterylizacji, na taką, która pozwoli mu zachować odpowiednią sylwetkę i przywróci chęć do życia. Przykładem takiej właśnie karmy może myć Royal Canin Sterilised Appetite Control. Zarówno suche chrupki, jak i mokre potrawki w saszetkach z tej serii praktycznie nie zawierają  skrobi, która wzmaga trudne do zniesienia dla pupila uczucie głodu.

Wysokobiałkowa karma dla kota Royal Canin Sterilised wspomaga rozwój i budowanie masy mięśniowej u zwierzęcia, jednocześnie ograniczając ilość tłuszczu,  który odpowiedzialny jest za przybieranie zbędnych kg. Umożliwia utrzymanie aktywności fizycznej dzięki dużej ilości substancji odżywczych i witamin. Karma zawiera aż 2,4 procent tauryny- aminokwasu odpowiedającego za pracę układu krwionośnego, odpornościowego, narządu wzroku kota, oprócz tego wzbogacona jest o magnez, fosfor oraz prebiotyki wspomagające układ trawienny. Minerały obecne w suchej i mokrej karmie z tej serii wspomagają pracę nerek oraz przewodu moczowego kota. 

Krótko mówiąc specjalistyczna  karma Royal Canin Sterilised umożliwia zachowanie odpowiedniej wagi ciała pupila, dostarczając mu substancji niezbędnych w trakcie budowania zdrowej masy mięśniowej , wspiera procesy trawienne oraz zapobiega chorobom układu moczowego. Głównymi składnikami w przypadku linii produktów dla kotów sterylizowanych marki Royal Canin jest mięso oraz białka zwierzęce, które pomogą kotu wrócić do zdrowia i cieszyć się pełnią życia przez długie lata.

Linie produktów karmy Royal Canin: