Tanie legowiska dla kotów

Tanie legowiska dla kotów

Koty spędzają na drzemkach sporą cześć swojej doby. Z chęcią przycinają komara w najróżniejszych miejscach w domu. Łącznie przesypiają 2 razy tyle ile wynosi zalecana dla człowieka dawka snu- koty sypiaj bowiem po 16 godzin dziennie. Pozostawiają w tych miejscach kłęby sierści, które potem lądują na Twoich meblach podłodze i ubraniu.  Dlatego bezpieczne i wygodne legowisko, a może nawet kilka to ważny punkt w kociej wyprawce. Żeby wybrać odpowiednie posłanie dla kota nie musisz przepłacać.

Jakie posłanie woli twój kot

Można to sprawdzić obserwując jego zachowania. Jeśli często widujesz pupila słodko śpiącego na parapecie, krześle, lub rozciągniętego na półce, czy szafie lub podłodze oznacza to, ze jest fanem twardych legowisk. Jeśli wciska się w pudełka, kosze, ciasne półki to woli chować się przed światem i otaczać lub otulać. Samo oszacowanie preferencji nie gwarantuje zaakceptowania posłania przez pupila. Przyzwyczajając kota do nowego posłania warto jest kłaść je w miejscach jego drzemek.

W sklepach z akcesoriami dla zwierząt wybór posłań, poduszek dla kotów i legowisk jest ogromny. Można dopasować je nie tylko do indywidualnych upodobań, wielkości  i wieku zwierzaka, ale także estetyki mieszkania, czy własnego gustu.

Do wyboru do koloru- znajdź legowisko dla pupila

Najtańsze posłania dla kota to te najbardziej klasyczne. Poduszki, kojce, materacyki o różnym stopniu miękkości. Puszyste donuty lub twarde legowiska na kaloryfer– wszystko, abyś mógł dogodzić swojemu pupilowi.

Duża część kociej populacji uwielbia sypiać w ciasnych pomieszczeniach. Mają swoje skrytki, w których odnajdują spokój i ucinają sobie drzemki z dala od zgiełku codzienności i spraw swoich właścicieli. Dla tych kotów idealne są domki, budki oraz śpiwory dla zwierząt. Otulają one, chronią i są dostępne w różnych cenach. Można kupić drapak z legowiskiem lub wieżę połączoną z posłaniem. Wszystko uzależnione jest od waszych potrzeb.

Niektóre zwierzaki w poszukiwaniu ciepła, decydują się na karkołomne spanie na zbyt wąskim lub żeberkowym kaloryferze. Tutaj z pomocą przychodzą tańsze wersje legowiska na kaloryfer dla kota. Pluszowe,  twarde i drewniane, w formie tunelu lub półki.

Hamaki dla kota są idealne dla zwierząt lubiących wysoko ulokowane sypialnie. Hamak można zamontować przy oknie, suficie, w twojej szafie lub na grzejniku. Tak ak pozostałe typy legowisk dostępne sa w różnych wariantach cenowych i estetycznych.

To prawda, że koty bardzo często zadowalają się fotelem, kanapą, czy świeżo zaścielonym łóżkiem. Nie znaczy to jednak, że nie ani ty ani twój pupil nie potrzebujecie legowiska dla kota. Prywatne posłanie dla zwierzaka zastąpi mu kosz z ubraniami w garderobie i przede wszystkim skupi na sobie pozostawioną przez futrzanego współlokatora sierść. Większość legowisk jest łatwa do utrzymania w czystości.